مرس چوب

مرس چوب، (مرس نام درخت کاج است در خطه شمال کشور) برندی نام آشنا در صنعت تولید ترموو به روش استانداردهای روز اروپا (آلمان و فنلاند) می باشد که با 8 سال سابقه فعالیت و تولید اکنون در خدمت شماست. این برند متعلق به کارخانه تولیدی شرکت اتی تدبیر دیبا (سهامی خاص) می باشد.

کاربرد چوب در صنعت کابینت‌سازی

  • 1399-12-27

کابینت‌ها علاوه بر سازماندهی لوازم آشپزخانه، یکی از عناصر مهم دکوراسیون در آشپزخانه و ایجاد جلوه‌ای زیبا در قلب خانه هستند. در گذشته اغلب از پرده‌های پارچه‌ای برای مخفی کردن وسایل آشپزخانه استفاده می‌شد، این پرده‌ها پس از مدتی جای خود را به کابینت‌های فلزی دادند. اما از آنجایی که چوب یکی از زیباترین و با کیفیت‌ترین متریال‌ها در بسیاری از صنایع شناخته شده است، بیش از پیش به دکوراسیون داخلی و همچنین آشپزخانه راه یافت و جلوه‌ای زیبا به منازل بخشید. امروزه کابینت‌های چوبی طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. علاوه بر کابینت‌های تمام چوب، محصولات دیگر مانند MDF و اشکال مختلف آن، تخته‌های نئوپان، تخته‌های فیبر، تخته‌های سه لایه و… که همگی از مشتقات و متعلقات چوب هستند، در صنعت کابینت‌سازی کاربرد دارند.

 

کاربرد چوب در صنعت کابینت‌سازی

 

برای ساخت کابینت‌های تمام چوب، درختانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که چوب آن‌ها در برابر رطوبت مقاوم بوده و تغییر شکل زیادی نداشته باشد. زیرا آشپزخانه محیطی است که وسایل در معرض آب قرار می‌گیرند. چوب درختان راش، بلوط، گردو، گیلاس و ملچ از بهترین و مرغوب‌ترین چوب‌ها برای ساخت کابینت آشپزخانه است. در کنار این موارد، از چوب درختان افرا، توسکا، زبان گنجشک، بالسا، کاج و ماهون نیز بدین منظور استفاده می‌شود. نقوش جذاب روی چوب‌ها جذابیت و گرمای خاصی به محیط می‌بخشد.

 

کاربرد چوب در صنعت کابینت‌سازی

 

در انتخاب کابینت‌های تمام چوب باید در نظر داشت که چوب‌های طبیعی اغلب در صورت قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب، دچار تغییر رنگ می‌گردند که با رنگ‌آمیزی اصولی و استفاده از موادی خاص این مشکل برطرف می‌شود.

 

کاربرد چوب در صنعت کابینت‌سازی

 

کابینت‌های تمام چوب در کنار زیبایی و جلوه منحصر به فرد خود، هزینه بسیار زیادی دارند. یکی از راه‌های کم‌تر کردن هزینه‌ها، استفاده از ترکیب روکش‌های طبیعی و تخته‌های MDF یا نئوپان است. در این گونه‌کابینت‌ها، مغز چوب از متریال دیگر ساخته شده و روی آن روکش‌های طبیعی چوب قرار می‌گیرند. کابینت‌های چوبی و روکش طبیعی اغلب در دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک استفاده می‌شوند. این کابیت‌ها نیز اگر چه قیمت زیادی دارند اما نسبت به کابینت‌های تمام چوب، هزینه کم‌تری را در بر می‌گیرند.

 

کاربرد چوب در صنعت کابینت‌سازی

 

روش دیگر در کابینت‌های چوبی، استفاده از اسکلت MDF یا نئوپان در کنار درب‌های تمام چوب است.

 

کاربرد چوب در صنعت کابینت‌سازی

 

کاربرد چوب در صنعت کابینت‌سازی

 

به طور کلی، استفاده از کابینت‌های ساخته شده با تخته‌های MDF، به دلیل  زیبایی و هزینه مناسب آن رایج‌تر است. تخته‌های فیبر نیز از خرده‌های چوب و چسب، تحت فشار و حرارت ساخته شده و نسبت به نئوپان وتخته خرده چوب از استحکام بیش‌تری برخوردار هستند. این تخته‌ها نیز جای خود را در صنعت کابینت‌سازی باز کرده‌اند.

 

کاربرد چوب در صنعت کابینت‌سازی

اکسسوری‌های منزل

کاربرد چوب در صنعت

 


نویسنده: مطهره سادات میرلوحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *