مرس چوب

مرس چوب، (مرس نام درخت کاج است در خطه شمال کشور) برندی نام آشنا در صنعت تولید ترموو به روش استانداردهای روز اروپا (آلمان و فنلاند) می باشد که با 10 سال سابقه فعالیت و تولید اکنون در خدمت شماست. این برند متعلق به کارخانه تولیدی شرکت آرمان چوبینه زاگرس (سهامی خاص) می باشد.

منگنه‌کوب

  • 1399-11-28

نامی آشنا، همه ما تا به حال نام منگنه‌کوب را بارها و بارها شنیده‌ایم و با شنیدن این نام اولین چیزی که به ذهن ما خطور می‌کند منگنه زدن کاغذها به یکدیگر است. اما کاربرد این وسیله فقط این نیست، بلکه در صنعت چوب هم این وسیله، یک وسیله بسیار پرمصرف می‌باشد. اگر بخواهیم به‌طور واضح بگوییم، بیشترین مصرف از این دستگاه در صنعت چوب، در بخش مبلمان‌سازی است. این دستگاه برای اتصال قطعات چوبی در چسب‌کاری و همین‌طور برای اتصال پارچه به چوب کاربرد فراوانی دارد.

این دستگاه هم مانند دستگاه میخ کوب دارای انواع گوناگونی می‌باشد که عبارتند از:

  • منگنه کوب دستی
  • منگنه کوب بادی
  • منگنه کوب برقی و شارژی

برای آشنایی بیشتر به اختصار به توضیح هر یک می‌پردازیم:

منگنه کوب دستی:

همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، برای این دستگاه باید از نیروی انسانی استفاده شود. این دستگاه عمدتاً از جنس استیل بوده که دارای یک خشاب، یک اهرم، یک فنر و یک زبانه می‌باشد. با قرار دادن منگنه در خشاب نیروی فنر به پشت منگنه‌ها وارد می‌شود و باعث حرکت رو به جلو می‌شود. با فشردن اهرم زبانه به پائین آمده و منگنه به سطح مورد نظر زده می‌شود. نکته که این دستگاه دارا می‌باشد این است که از این دستگاه برای منگنه‌هایی با سوزن‌هایی به اندازه ۶ میلی‌متر استفاده می‌شود. عمده استفاده این نوع منگنه کوب در صنعت کارتن‌سازی می‌باشد.

 

منگنه کوب دستی
منگنه کوب دستی

 

منگنه‌کوب بادی:

این نوع منگنه کوب از پر طرفدارترین نوع منگنه کوب می‌باشد. برای استفاده از این دستکاه باید آن را به وسیله یک شلنگ به پمپ باد وصل و از آن استفاده کرد. با فشار دادن اهرم این نوع منگنه کوب، منگنه‌ها با قدرت فشار باد از دستگاه خارج و به سطح مورد نظر وارد می‌شود. این نوع منگنه کوب قابلیت استفاده برای منگنه‌هایی با سوزن ۸ میلی متر را دارا می‎‌باشد.

 

منگنه کوب بادی
منگنه کوب بادی

 

منگنه‌کوب برقی و شارژی:

این نوع منگنه کوب از لحاظ قدرت همانند منگنه کوب دستی است. نوع برقی آن با اتصال این دستگاه به پریز برق، و فشار دادن اهرم، منگنه‌ها به وسیله نیروی الکتریسیته از دستگاه خارج و به سطح مورد نظر وارد می‌شود. اما نوع شارژی آن به وسیله نیروی مخزن انرژی یا به عبارتی باتری خود کار می‌کند. این دستگاه نیز قابلیت استفاده برای منگنه‌هایی با سوزن ۶ میلی متری را دارد. منگنه‌کوب منگنه‌کوب

 

منگنه کوب برقی
منگنه کوب برقی
منگنه‌کوب شارژی
منگنه‌کوب شارژی


نویسنده: سعید دهقانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *