مرس چوب

مرس چوب، (مرس نام درخت کاج است در خطه شمال کشور) برندی نام آشنا در صنعت تولید ترموو به روش استانداردهای روز اروپا (آلمان و فنلاند) می باشد که با 10 سال سابقه فعالیت و تولید اکنون در خدمت شماست. این برند متعلق به کارخانه تولیدی شرکت آرمان چوبینه زاگرس (سهامی خاص) می باشد.

اره دیسکی

  • 1399-11-28

در صنعت چوب در برهه‌های زمانی مختلف ممکن است که با میزان حجم زیاد چوب و با ابعاد بزرگ روبه‌رو باشید. در این زمان داشتن یک وسیله‌ای مانند اره دیسکی نیاز هر شخص صنعت‌گری می‌باشد. این وسیله دارای کارایی یک دستگاه اره فارسی‌بر و یا اره میزی می‌باشد. از مهم‌ترین ویژگی این دستگاه می‌توان به پرتابل و قابل حمل بودن و وزن کم این دستگاه اشاره کرد.

 

اره دیسکی
اره دیسکی برقی

 

این دستگاه با تمام ویژگی‌های خود دارای کیفیت برشی نظیر کیفیت برش دستگاه اره فارسی‌بر و اره میزی می‌باشد. از طرفی این دستگاه برای برش اولیه که به صورت دست آزاد و همینطور برش همراه با گونیا استفاده می‌شود. این دستگاه بسته به نوع عملیات و نوع کاری که شخص می‌خواهد با آن انجام دهد قابلیت این را دارد که تیغه‌هایی با سایزهای مختلف و نوع‌های مختلف بر روی آن نصب شود. اما تیغ الماسه‌ای که بر روی آن نصب می‌گردد بیشتر قابل استفاده در صنعت ام‌دی‌اف و نئوپان‌بُری را دارد.

از دیگر ویژگی این دستگاه می توان به برش در عمق‌های مختلف اشاره کرد. به این‌صورت که این دستگاه دارای یک اهرم برای تنظیم کفه دستگاه نسبت به تیغ می‌باشد که با حرکت دادن این اهرم می‌توان قبل از برش میزان عمق برش تیغه را تعیین کنیم. در کنار صنعت چوب این دستگاه در صنایع آهن و پلاستیک نیز قابل استفاده است و برای کار در این صنایع نیاز است که تیغه دستگاه عوض شود.

این دستگاه در بازار دارای انواع گوناگونی می‌باشد که عبارتند از:

  • برقی
  • شارژی
  • پنوماتیکی (بادی)

در ادامه به معرفی هر یک از این دستگاه‌ها می‌پردازیم:

اره دیسکی برقی:

این نوع از پر طرفدارترین نوع اره دیسکی حال در بازار می‌باشد که انرژی خود برای کار را از برق می‌گیرد.

 

اره دیسکی برقی
اره‌دیسکی برقی

 

اره دیسکی شارژی:

پس از اره دیسکی برقی، اره دیسکی شارژی پر مصرف‌ترین نوع اره در بازار می‌باشد، اما نکته حائز اهمیت در خصوص این دستکاه این است که سرعت برش آن نسبت به اره برقی به دلیل تیغه کوچک آن کمتر می‌باشد.

 

اره دیسکی شارژی
اره‌دیسکی شارژی

 

اره دیسکی پنوماتیکی (بادی):

آخرین نوع این دستگاه نوع پنوماتیکی یا بادی آن می‌باشد که برای به کار اندازی آن به یک منبع باد قوی نیاز است. این دستگاه به دلیل نوع خاص کارکرد خود و ابزار مورد نیاز خود فقط در مواقع خاص و یا در کارگاه‌های بزرگ و صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

اره دیسکی پنوماتیکی
اره‌دیسکی پنوماتیکی

 

 


نویسنده: سعید دهقانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *