مرس چوب

مرس چوب، (مرس نام درخت کاج است در خطه شمال کشور) برندی نام آشنا در صنعت تولید ترموو به روش استانداردهای روز اروپا (آلمان و فنلاند) می باشد که با 10 سال سابقه فعالیت و تولید اکنون در خدمت شماست. این برند متعلق به کارخانه تولیدی شرکت آرمان چوبینه زاگرس (سهامی خاص) می باشد.

استانداردهای ترموود

  • 1399-04-10

چوب های ترمو یا ترموود که هر دو اصطلاح رایج در زمینه فناوری و استانداردهای ترموود هستند و بیانگر یک بستر کار واحد هستند، براساس خصوصیاتی که دارند به دو دسته تقسیم میشوند که در ادامه به شرح مفید هر بخش خواهیم پرداخت:

استانداردهای-ترموود

استانداردهای ترموود ترمو-اس (Thermo-S)

Stability  به معنای پایداری و ثبات در زبان انگلیسی میباشد. و در واژگان تخصصی استانداردهای ترموود ، استاندارد ترمو-اس (Thermo-S) نشان دهنده وجود ثبات و پایداری در چوب ،هم درشکل ظاهری و هم در کاربرد نهایی است. چوب های ترموود بااستاندارد S بسته به میزان رطوبت موجود درهوا و محیطی که مورد استفاده قرار میگیرند. به طور متوسط ممکن است بین ۶ تا ۸ درصد تغییر ابعاد داشته باشند. و حالتهایی مانند تورم برایشان به وجود بیاید.در بحث استانداردهای ترموود، ترمو اس ها با استاندار EN 113 مطابقت دارند. و در برابر شرایط جوی الزامات پوسیدگی کلاس شماره ۳ را برآورده میکنند. از کاربردهای ترموود سافت وود ترمو-اس (Thermo-S) میتوان به استفاده در اجزای ساختمانی، مبلمان داخلی، مبلمان های محیط خشک، میز سونا، اجزای در و پنجره ، کف پوش، مبلمان مورد استفاده در باغ ها،  کف چوبی و تزئینات نمای چوبی ساختمان یا کلدینگ اشاره کرد.

استانداردهای ترموود ترمو-دی (Thermo-D)

Durability  به معنای دوام در زبان انگلیسی میباشد. و در واژگان تخصصی استانداردهای ترموود  استاندارد ترمو-دی (Thermo-D) نشان دهنده دوام زیست‌شناختی علاوه بر حفظ شکل ظاهری و هم در کاربرد نهایی است .محصولات  ترمو- دی (Thermo-D) به میزان رطوبت موجود در هوا و محیطی که مورد استفاده قرار میگیرند به طور متوسط ممکن است بین ۵ تا ۶درصد تغییر ابعاد داشته باشند. و حالتهایی مانند تورم برایشان به وجود بیاید. ترمو-دی ها با استاندار EN 113 مطابقت دارند. و در برابر شرایط جوی الزامات پوسیدگی کلاس شماره ۲ را برآورده میکنند.از کاربردهای ترموود سافت وود ترمو-دی (Thermo-D) میتوان به استفاده در مبلمان حمام و سرویس بهداشتی، درهای بیرونی، پنجره های کرکره ای، ساختمان های طبیعی، مبلمان باغ و کفپوش سونا اشاره کرد..شایان ذکر است مصارف ترمو-دی مشابه نوع s میباشد منتها در صورتی که کاربر نهایی تمایل به استفاده از رنگ های تیره تر در پروژه داشته باشند. میتوان از ترموود کلاس D استفاده کرد.

3 نظر ثبت شده است

  1. سلام. من میتونم کاتالوگ محصولات شما را داشته باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *