مزایای ترموچوب

چوب فرآوری شده (ترمووود) دارای خصوصیات و مزایایی هست که بیشتر کاربران را ترغیب به استفاده از آن می کند. این مزایا به دسته های مختلفی تقسیم میشوند :

ترموود-طبیعی و غیرسمی

محصول طبیعی و غیر سمی

به دلیل این که برای تولید ترمووود از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود، این محصول تاثیر مخربی از این لحاظ بر طبیعت و محیط پیرامون ندارد و با محیط، سازگار است.

عدم واکنش در برابر رطوبت

در فرایند ترمووود، واکنش های شیمیایی و فیزیکی رخ میدهد که این امر احتمال انقباض و تاب برداشتن ترمووود را به طور چشمگیری کاهش می دهد و از آن میتوان در محیط هایی که مرطوب هستند مانند استخر و سونا استفاده کرد.

عدم واکنش ترموود در برابر رطوبت
وزن کم و سبک ترموود

وزن کم و سبک بودن

در اثر کاهش رطوبت چوب، وزن آن نیز کم می‌شود. به همین دلیل،  استفاده از آن در هر قسمت از ساختمان، امکان پذیر است. بخاطر وزن کم، زیبا و مقاوم بودن به طور گسترده در روف گاردن از ترمووود استفاده میشود.

عمر و دوام بالا

اعمال بخار آب و حرارت باعث ایجاد دوام و ماندگاری بالا در ترمووود می شود. شرایط ترمو شدن به گونه ای است که آن را در مقابل شرایط جوی از قبیل برف،  باران، رطوبت محیطی، خشکی هوا و سرما به شدت مقاوم می نماید.

عمر و دوام بالای ترمووود
مقاومت ترمووود در برابر حشرات

مقاومت در برابر حشرات

دمای بالایی که به چوب ترمو اعمال می‌شود باعث شکسته شدن زنجیره های سلولزی و تجزیه اسیدها و خروج عمده صمغ و رزین چوب می‌شود و محیط را برای رشد ریز ارگانیسم‌ها، حشرات، باکتری ها  انواع قارچ های چوب خوار نامناسب می‌سازد.

عایق حرارتی

چوب ترمو، عایق حرارتی مناسبی می باشد که عاری از صمغ است و این موضوع آن را به انتخابی مناسب و ایده آل برای مکان های گرم و مرطوب نظیر سونا و اطراف جکوزی تبدیل می نماید.

ترموود عایق حرارتی
زیبایی ترمووود

زیبایی

چوب ترمو یکی از متریال های عامه پسند و کم هزینه برای ارتقا ظاهر بیرونی ساختمان می باشد که به دلیل رنگ و ظاهر بسیار زیبا علاوه بر حس گرمی، حس طبیعی بودن را نیز به بیننده القا می نماید.

تنوع رنگ آمیزی

از بارزترین ویژگی های ترموود میتوان به زیبایی ظاهری، رنگ منحصر به فرد و قابلیت رنگ آمیزی با طیف های رنگی گوناگون اشاره کرد که هارمونی بسیار زیبایی با دیگر متریال و اجزای ساختمان مانند سنگ و آجر و کامپوزیت ایجاد می کند.

تنوع رنگ ترمووود
کاربرد ترمووود

دامنۀ وسیع کاربرد

دامنۀ وسیع کاربرد چوب ترمو باعث می شود که این محصول به عنوان یکی از پرطرفدارترین مصالح ساختمانی برای طراحان و معماران در تمام دنیا باشد چوب ترمووود قابلیت انطباق با انواع سبک های معماری سنتی و مدرن را داراست.

قابلیت نصب سریع

نصب ترموود روی بستری از پروفیل‌ها صورت می‌گیرد به طوری که قطعات آن قابل جداسازی هستند. پروفیلهای متنوع و قابلیت نصب افقی و یا عمودی می تواند زمینه را برای طراحی نمای چوب فراهم آورد.

نصب ترموود
نگهداری ترمووود

نگهداری آسان

نگهداری از ترموود با استفاده از روغن مخصوصی است که طی بازه‌های زمانی مشخص روی سطوح زده می‌شوند و از چوب ترمو در برابر اشعه نور خورشید (uv) محافظت میکند.